• Dla osób mających kontakt zawodowy z otoczeniem sprzedaży dosyć jasną rzeczą jest, że dopiero po zakończonym PEŁNYM roku funkcjonowania zakazu, poszczególne Spółki ( polskie czy niepolskie- to bez znaczenia) handlowe dokonają analizy EBITda. Oznacza to tyle, że po zakończeniu roku FINANSOWEGO będą decydować : zamykamy obiekty i zwalniamy ludzi, niezamykamy obiektów ale ludzi zwalniamy, jest nienajgorzej i dajemy sobie radę.

    Obecne komentarze dziennikarzy nie mają po prostu sensu a słabsze formaty detaliczne mogą rzeczywiście  wuko warszawa reagować nerwowo i zwalniać. O ile ogólna sytuacja finansowa nie jest dobra.

    Przykładem jest TESCO nieukrywające, że wygaszanie poszczególnych obiektów to efekt zakazu.

    Zresztą, pomyście logicznie. Sieć handlowa otwiera placówki analizując swoje obroty, zyski, rentowność. Określa jaki poziom obrotów i zysku pozwala otwierać obiekty. Jeśli handel w Polsce przez 29 niemal lat swobodnie pracował od pn do n , to możnabyło liczyć na stałe obroty.

    Dodatkowo, galerie w większych miastach przyciągały ludzi z terenu nie tylko gmin ale i województwa. Teraz kilkadziesiąt niedziel rocznie jest z obrotem " 0 " a ludzie w soboty pracują i po prostu nie wybiorą się dajmy na to 50 km w jedną stronę, późną jesienią czy zimą, na wieczór w sobotę, aby poszwędać się po galeriach, prawda?

    Dlatego rośnie sprzedaż w sieci internetowych. Zakaz handlu to niestety wyraźny przykład tego do czego prowadzi prymat ideologii i taniej propagandy politycznej nad zdrowym rozsądkiem i racjonalnym myśleniem.

     

    Już raz to przerabialiśmy. W dwudziestoleciu międzywojennym rządy pułkowników sanacyjnych postawiły na konie w armii, bo pułkownicy w swoich majątkach te konie dla armii hodowali i mieli z tego hajs, a niekompetentny tetryk tysiąclecia z Wilna bez konta w banku i prawa jazdy bał się samochodów (ale pułkownicy wierzyli że jest nieomylny).

    I tym sposobem we wrześniu wojsko na kobyłach patatajało zamiast śmigać samochodami, mimo że przemysł był w stanie zmotoryzować armię.

    Tym się kończy tania partyjna propaganda, tym się kończy dyktat ideologii nad zdrowym rozsądkiem, tym się kończy dyktatura ciemniaków.

    Zatem, poczekajmy na koniec lata, poczekajmy na deszczową i lipną pogodowo jesień i zimę.

    Poczekajmy na zamknięcie przez sieci roku finansowego. wzrasta liczba kradzieży towarów w marketach, hurtowniach, magazynach itp.

    Zagraniczni inwestorzy wkalkulowują te straty, bo wynoszą niej niż by miały wynieść znaczące podwyżki.

    Wniosek z tego taki, że polska jest traktowana jak kraj 3 świata a inwestycje są powierzchowne, tymczasowe

    Żadna policja ani agencje ochraniarskie nie ogarną złodziejskich procederów, bo także są zdemoralizowane marnymi płacami i beznadziejnymi warunkami pracy

    Jedyna szansa to likwidacja państwa, podział na cywilizowaną część europejską, w której warunki pracy, życia i mentalność obywateli szybko się poprawi ( przy dobrej pensji, dobrej organizacji, sprawnym służbom porządkowym nie opłaca się leserować, jeździć po pijaku ani kraść ),

    oraz część wschodnią, katolicką, narodową, pod butem rosyjskim. Tam Polacy będą mogli nadal uprawiać narodowe sporty: obrzucać się guwnem, okradać wzajemnie, dyszeć nienawiścią do wszystkiego co lepsze i latać do kościola

    Wtedy się dowiemy - pracownicy tych sieci dowiedzą się jako pierwsi. Zakaz handlu odbije się na całej gospodarce,ale jeszcze ze2,3 miesiące.Pamietajmy ze handel ma podpisane umowy kontrakty na konkretne ilości towaru.Jesli spadnie ilość sprzedaży w dupe dostana tez dostawcy i hurtownicy .Realizujac kontrakt sieci będą wyrzucać albo utylizować nie sprzedany towar a to sa już koszty w plecy sieci,w rezultacie oszczednosci a potem ciecie pensji.Tak padla już niejedna firma.

     

     


    votre commentaire
  • Niech ten włoski hochsztapler z ECB dalej utrzymuje zerowe stopy procentowe i drenuje ludziom oszczędności inflacją . To samo u nas... durnie z RPP nic sobie nei robią z inflacji a mieszkania droższe co miesiąc. Wyłączyli ceny mieszkan z odczytów inflacji włączając czynsze i im inflacja nie przebija 2%. Przeciez to śmieszne. Ale czemu się dziwić w 2012 roku spółdzielnia zapronowała mi zakup mieszkania gdzie mieszkałem 60 m2 2 pokoje za 85 000e czyli jakieś 350 tys zł .Do tego w kredycie 450e miesiecznie na 16 lat . Wiec ma co sie dziwić ... Ktoś kto ma pieniądze jak fundusze inwestycyjne ma istny raj ... Jak dodać do tego wschodni berlin to nie ma co się dziwić.Przecież Stolicą swietego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego jest...Rzym. O co chodzi ? niezależny konsultant nauk społecznych twierdzi, że główną przyczyną wzrostu czynszów i cen nieruchomości nie są zagraniczni nabywcy, ale brak podaży nieruchomości w mieście, które każdego roku przyjmuje 40 000 nowych mieszkańców.  Według niego, drogą do rozwiązania problemu, jest wyeliminowanie niedoboru mieszkań w Berlinie poprzez budowę 25 000 nowych domów rocznie zamiast 15 000 budowanych obecnie.

    Barcelona miasta 2 większe nie wybrzydza...przecena zbudowanej na słowiańskich terenach niemieckiej stolicy...

     


    votre commentaire
  • Przy identycznych izolacja jak w dachu i ogrzewaniu podłogowym, więcej kWh tracimy do gruntu niż dachem. 

    Spotyka się projektantów nie znających podstaw fizyki i PN (PN-EN 13370) co projektują więcej izolacji w dachu niż od gruntu.  Stosowali w Polsce EPS, bo ich naczelny projektant, który już tam zresztą nie pracuje nie słyszał o zjawisku pełzania pod obciążeniem. Do obliczania płyty stosowali program w którym nie można było symulować odporu podłoża. Nie ma to dla nich znaczenia zresztą, bo gwarancja, trzeba przyznać dosyć długa obejmuje tylko płytę a nie podbudowę a do niej zalicza się izolacja pod płytą. Znowu gadasz jak połamany.

    Nawet, gdy nasypiemy na górce zupełnie suchy piach i gdy przykryjemy go uniemożliwiając parowanie, za klika dni będzie mokry. Jest susza, proszę Sobie pójść do lasu, czy na pole i przesunąć większe kamienie, pod nimi będzie wilgotny grunt.

    Podobny obraz

    EPS ma kulki nie pęcherzyki... no i 40 cm jest bezpieczniej.Bubel nie dopuszczany przepisami. Jest coś takiego jak współczynnik fRsi, wskaźnik pokazujący możliwość kondensacji w przegrodzie. W tym przykładzie będzie miał zbyt niską wartość więc projekt będzie niezgodny z przepisami.Ze względu na cenę to szkło lepiej odpuścić no chyba że koszty nie grają roli. U naszego zachodniego sąsiada szkło jest popularne bo jest tańsze i Niemcy inaczej podchodzą do budowy. Dla nich ważne jest aby do budowy wykorzystać surowce odnawialne więc temu dają szkło piankowe. Oni to mają inną ogólną kulturę. Niemiec nie kupi 2kg ziemniaków jeżeli zje tylko 1kg. Dla nich ważniejsze jest bezpieczeństwo i ekologia niż koszty. Jeżeli coś jest z źródeł odnawialnych to oni szukają sposobu na ich wykorzystanie. Więc jakby u nas był jakiś producent co robiłby  wentylacja Warszawa  z starych szklanych butelek czy słoików szkło piankowe i nie chciałby być pazerny to by to było znacznie tańsze więc można byłoby się na to skusić. Ale i tak wyszłoby to pewnie drożej niż piach w dziurę i styropian w płytę. Ale pod masywny dom jaki chcesz zrobić lepszy będzie XPS no chyba że pisząc styropian masz na myśli XPS (chociaż XPS styropianem nie jest) ale niewątpliwie masz nad czym myśleć. Kto Ci będzie budować?

    Co do tracenia z czasem parametrów... Weźmy nieporównywalnie szczelniejsza rzecz od EPS czy XPS jaką jest opona. Postawmy samochód na ponad na rok czy dwa. Powietrze z opony zejdzie z zapasu nie. 

    A w gruncie mamy poza naciskiem domu, jeszcze wodę. 

     


    votre commentaire
  • Tak, tak na styropian, a pod płytę będzie folia. Ciekawi mnie dlaczego nawet architekt czy konstruktor zaproponowali rozwiązanie z folią pod styropianem. Też czytałem, że jednak większość skłania się do wersji bez folii. ja bym tematu nie bagatelizował. sam miałem w moim obecnym domu problem z myszami w styropianie pod wylewką. nie do końca wykończony dom, wolny dostęp w kilku miejscach, wlazły i się zadomowiły. wyłaziły potem wzdłuż rur w kuchni . wysypanie we wszystkie możliwe szczeliny trutki załatwiło sprawę ale wiem teraz, że trzeba coś z tym zrobić tymbardziej jak to ma być styropian nośny pod płytą. myślałem, żeby pod XPS dać siatkę na krety w cienkiej warstwie piasku ale teraz się zastanawiam, czy ten zagęszczony tłuczeń czy żwir nie wystarczy.

    drugim tematem, który mnie najbardziej nurtuje to nośność styropianu pod płytą. nie piszcie proszę, żeby stosować EPS100. po pierwsze nie ma atestu (żaden producent nie poleci EPSa pod płytę) a po drugie nie wytrzyma naprężeń. wrzuciłem na szybkiego do obliczeń płytę (nie mam doświadczenia w domkach i takim posadowieniu) i wyszły mi naprężenia rzędu 10-80kPa (byćmoże lekko zawyżone, nie robiłem dokładnego modelu) to chyba więcej niż wytrzymałby EPS (długotrwale). poza tym im większa grubość tym większa podatność - większe siły w płycie. ja myślę o 20cm XPS + zadbanie o odwodnienie podbudowy. suchy piasek też dobrze izoluje.

    Co do budowy to wspomnę jeszcze, że większość prac chcę wykonać prawie sam. Doświadczenie niewielkie niestety, ale coś tam z budowami i remontami mam wspólnego do tego wielkie chęci i zapał.


    votre commentaire
  • synthosa prime dawałem pod garaż,a pod domjest twardszy i przyjemniejszy przy cięciu. Moja rada uważaj od kogo kupujesz xps-a. Ja w ten sposób straciłem sezon(wydane pieniądze, brak styroduru  Jeżeli różnica nie jest duża to bierz Basfa. 'Zanim zaczniesz się budować poczytaj'. Jedną mam uwagę, glikolowy GWC ma bardzo kiepskie opinie wśród użytkowników. Może zamiast tego zaplanuj pod domem GWC żwirowe w układzie Tichelmanna a la Barth? Z jedną modyfikacją. Zrób dwie połówki wykorzystywane na zmianę. 12/24h każda. Będzie skuteczniejszy.  Po co folia kubełkowa? Przecież dom ją wciśnie w grunt, a ta folia ma robić dystans. W tym zastosowaniu na pewno się nie sprawdzi, chyba że chodzi wyłącznie o jej grubość. Folia kubełkowa jest przewidziana w projekcie. Ma stanowić hudroizolację i zabezpieczenie styropianu. Widzę że kolega  też zastosował folię kubełkową, może on by coś na ten temat więcej powiedział?  Sikaflex polecam jak chcesz dobrze i z patentem, albo jakąś masę bitumiczną i minimum 10cm zakładki jeśli jesteś tradycjonalistą. Według mnie warto jednak zadbać o odpływ wody zamiast próbować robić szczelną wannę, bo to i tak działanie skazane na porażkę. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet po powodzi, a wszelka wilgoć technologiczna (np. wylewkę powinno się polewać przez okres 10-ciu dni) będzie miała szansę odpłynąć.

    W normalnych warunkach żwir (stabilniejszy od pospółki i myszy go nie przeżrą) nie podciąga wilgoci, więc można zrezygnować z tej folii, albo zrobić ją nieszczelną. Taka nieszczelność nie podciągnie, ale wypuści.

    Zaznaczam że budując na terenie w przeszłości zalanym dbam, aby moje rozwiązania konstrukcyjne chroniły mnie na przyszłość. Nie mam zaufania do jakości swojej pracy (a cóż mówić o nieprofesjonalnych wykonawcach nie wystawiających gwarancji), więc staram się nie walczyć z fizyką. Na Twoim miejscu zrobiłbym podsypkę z grubego tłucznia, na wierzch XPS po obwodzie i pod nośnymi, EPS 100 w pozostałej części i żadnej folii.

    co do XPS, to synthos jest ok. 50zł tańszy od Basfa - w cenach jakie znalazłem, ale jeśli jakość jest wyższa, to może warto...

    EPS 100 jest 3x tańszy od XPS i z powodzeniem stosuje się go pod wylewki. Opłaci się zastąpić ten drogi XPS  usługi wuko Warszawa   tańszym materiałem wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe - nawet jeśli z tego powodu trzeba będzie dać 30% więcej stali.

    I ten glikolowy GWC jest kiepski, już nie mówiąc o cenie. Lepiej chyba zrobić żwirowca, albo rurowca. Ja swojego rurowca wykonałem jako szczelny, więc i wysoki poziom wód gruntowych mu nie straszny, a wydajność lepsza i cena niższa.


    votre commentaire


    Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
    Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique