• czas na maturę

  Trzecia fala epidemii nie zmieniła terminu tegorocznych matur, choć takie rozwiązanie, ze względu na dużą liczbę zachorowań na COVID-19 sugerowali niektórzy politycy, rodzice i nauczyciele. https://klimatyzacjapolska.pl/pomiary-wentylacji/   Minister Edukacji i Nauki uciął jednak te spekulacje i zapowiedział, że egzaminy maturalne ruszą już po długim weekendzie majowym, 4 maja. Stwierdził, że nie ma najmniejszych podstaw ku temu, by matury przekładać.

  - Po to wybieraliśmy rząd, by zorganizował m.in. bezpieczny system edukacji. Jeśli po roku trwania pandemii, matury by się nie odbyły, byłby to skandal. Było naprawdę dużo czasu na to, by je odpowiednio przygotować i zorganizować w sposób bezpieczny..

  Lekarz przypomina, że środowisko medyczne mówiło o tym, że w odpowiednich warunkach matura może być zorganizowana. Mowa tu głównie o zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, noszeniu maseczek ochronnych czy dystansie.

  Jednocześnie jak przekazuje Sławomir Broniarz, nauczyciele są zaniepokojeni faktem, że nie wszyscy przyjęli dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19, a część z nich ma to zaplanowane właśnie w terminie  pomiary wentylacji   matur. Pedagodzy obawiają się, że ze względu na odczyny poszczepienne nie będą mogli stawić się w pracy.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :