• wykonawca

  synthosa prime dawałem pod garaż,a pod domjest twardszy i przyjemniejszy przy cięciu. Moja rada uważaj od kogo kupujesz xps-a. Ja w ten sposób straciłem sezon(wydane pieniądze, brak styroduru  Jeżeli różnica nie jest duża to bierz Basfa. 'Zanim zaczniesz się budować poczytaj'. Jedną mam uwagę, glikolowy GWC ma bardzo kiepskie opinie wśród użytkowników. Może zamiast tego zaplanuj pod domem GWC żwirowe w układzie Tichelmanna a la Barth? Z jedną modyfikacją. Zrób dwie połówki wykorzystywane na zmianę. 12/24h każda. Będzie skuteczniejszy.  Po co folia kubełkowa? Przecież dom ją wciśnie w grunt, a ta folia ma robić dystans. W tym zastosowaniu na pewno się nie sprawdzi, chyba że chodzi wyłącznie o jej grubość. Folia kubełkowa jest przewidziana w projekcie. Ma stanowić hudroizolację i zabezpieczenie styropianu. Widzę że kolega  też zastosował folię kubełkową, może on by coś na ten temat więcej powiedział?  Sikaflex polecam jak chcesz dobrze i z patentem, albo jakąś masę bitumiczną i minimum 10cm zakładki jeśli jesteś tradycjonalistą. Według mnie warto jednak zadbać o odpływ wody zamiast próbować robić szczelną wannę, bo to i tak działanie skazane na porażkę. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet po powodzi, a wszelka wilgoć technologiczna (np. wylewkę powinno się polewać przez okres 10-ciu dni) będzie miała szansę odpłynąć.

  W normalnych warunkach żwir (stabilniejszy od pospółki i myszy go nie przeżrą) nie podciąga wilgoci, więc można zrezygnować z tej folii, albo zrobić ją nieszczelną. Taka nieszczelność nie podciągnie, ale wypuści.

  Zaznaczam że budując na terenie w przeszłości zalanym dbam, aby moje rozwiązania konstrukcyjne chroniły mnie na przyszłość. Nie mam zaufania do jakości swojej pracy (a cóż mówić o nieprofesjonalnych wykonawcach nie wystawiających gwarancji), więc staram się nie walczyć z fizyką. Na Twoim miejscu zrobiłbym podsypkę z grubego tłucznia, na wierzch XPS po obwodzie i pod nośnymi, EPS 100 w pozostałej części i żadnej folii.

  co do XPS, to synthos jest ok. 50zł tańszy od Basfa - w cenach jakie znalazłem, ale jeśli jakość jest wyższa, to może warto...

  EPS 100 jest 3x tańszy od XPS i z powodzeniem stosuje się go pod wylewki. Opłaci się zastąpić ten drogi XPS  usługi wuko Warszawa   tańszym materiałem wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe - nawet jeśli z tego powodu trzeba będzie dać 30% więcej stali.

  I ten glikolowy GWC jest kiepski, już nie mówiąc o cenie. Lepiej chyba zrobić żwirowca, albo rurowca. Ja swojego rurowca wykonałem jako szczelny, więc i wysoki poziom wód gruntowych mu nie straszny, a wydajność lepsza i cena niższa.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :