• Moje dzieci mają się bardzo dobrze i to dzięki nim przejrzałam na oczy.

  Dom to nie towar luksusowy, ale namiastka przyzwoitego życia. Tylko nie można wszystkich ludzi ze sobą porównywać, bo każdy ma inne dochody i potrzeby.

  Ogólnie chodzi o to, by nie bać się kredytów, tylko umieć je brać...jak w życiu.

  Nie na gorąco, na wyrost, tylko realnie dopasować go do siebie.dom to towar luxusowy, jedź do zurichu gdzie za mieszkanie trzeba zapłacić 2,5 mln CHF - tam się przeciętny szwajcar nie rzuca na kupno bo umi liczyć i mimo świetnego systemu kredytowego w szwajcarii - poprostu znają ludzie swoje miejsce w szeregu

  tam im nie potrzeba kredytów na dożycie, bo cenią sobie wolność i życie. Najlepiej żeby naród miał poczucie bycia miernym, nic nieznaczącym, posłusznym i gnącym kark w byle urzędzie  Teksty o bucie i "miejscu w szeregu" przypominają mi czasy, kiedy jako łepek po wojsku starałem się wyjechać na kontrakt w 1987r pod warunkiem, że dostanę z miejsca pracy bezpłatny urlop. Mój przełożony nie dał zgody. Rok później, kiedy dyrektor mi podpisywał podanie, to wstał z tekstem "to jak to panie dyrektorze, fizyczni się będą teraz dorabiać" ? Wyprowadziłem zwierzaka i trafiłem na idealne podsumowanie - człowieka którego znam od lat, budowlańca. Ma fach, ale jest leniwy. Całe niemal życie mieszkał z matką na 3 pokojach w kamienicy na pierwszym piętrze. W latach 90tych chciałem go ściągnąć na kontrakt ale "dla Niemca robił nie będę" Póżniej zrezygnował z budowlanki bo za ciężka i został woźnym w szkole i tak jest do dziś. Jak przyjeżdżałem, kupowałem tanie mieszkania do remontu, 

  On nie ryzykował za młodu, miał spokojne życie. 

  to raz. dwa - jak już w polsce  mówi się takie bohomazy że dom to nie jest towar luxusowy tylko namiastka życia - dochodzimy do punktu przełomowego. o tym za chwilę.

  trzy - jakbyś przeczytała wątek - pisze tutaj właśnie o dupeczkach po 24 lata, paniach sprzątaczkach które zaczynają budować domy, kupować ziemie. to pachnie tak samo, jak pachniała giełda w 2007 roku.

  jako, że w przełomowych momentach rynku zawsze sobie robie notatki i archiwizuję butę, ten wątek sobie również  pogotowie kanalizacyjne Raszyn   drodzy państwo pozwolę zarchiwizować. wrócę do niego, za 2,5,7 może 10 lat. z przyjemnością wkleję tu za jakiś czas wasze bohomazy

  Nooo chyba, że ktoś ma małe dochody a marzy mu się luksusowa willa, to wtedy jest głupota.


  votre commentaire
 • Wolne niedziele to dla marketów lepiej. Sprzedaż jest taka sama, a potrzeba mniej pracowników. Z drugiej strony wzrasta też ich [pracowników] podaż. Problemem była tylko konkurencja. Jeżeli ja zamknę sklep w niedzielę, to klienci pójdą do konkurencji. Chodziło więc o to, żeby innych też przymusić fo zamknięcia. Pensje doszły do ściany? A ile zarabia kasjer w Niemczech i jaka jest tam rentowność sklepu? Bo argumenty typu że kasjer zarabia więcej niż nauczyciel to można na rekolekcjach podnosić. Nauczycieli jest nadmiar i zawsze potrafili wydrzeć dla siebie. Gorzej to tylko to że od dziesiątków lat kulsony po półrocznej szkółce zarabiają więcej niż nauczyciel po studiach. Ale ten kraj był zawsze popie...ny. I po co tyle zatrudniać nowych nauczycieli jak jest ich nadmiar? Kolosalna kwota 400 zł . kiedy wreszcie ktos Pier....lnie się w głupi łeb pisząc o zarobkach Polaków . Kretyni i Idioci w takiej Francji czy Niemczech gdzie bardzo często w podobnej wielkości sklepie pracuje więcej ludzi ,sklep ma mniejsze obroty a min zarobki to ok 5,5 tys zł 1250 E / MINIMALNE / preciętne to ok 1500-1600 E A wy głąby ciągle swoje 

  Wydajność pracy w Polsce to juz 80 % tej zachodniej a zarobki nadal na poziomie 40 %

   

   

   


  votre commentaire
 • Dla osób mających kontakt zawodowy z otoczeniem sprzedaży dosyć jasną rzeczą jest, że dopiero po zakończonym PEŁNYM roku funkcjonowania zakazu, poszczególne Spółki ( polskie czy niepolskie- to bez znaczenia) handlowe dokonają analizy EBITda. Oznacza to tyle, że po zakończeniu roku FINANSOWEGO będą decydować : zamykamy obiekty i zwalniamy ludzi, niezamykamy obiektów ale ludzi zwalniamy, jest nienajgorzej i dajemy sobie radę.

  Obecne komentarze dziennikarzy nie mają po prostu sensu a słabsze formaty detaliczne mogą rzeczywiście  wuko warszawa reagować nerwowo i zwalniać. O ile ogólna sytuacja finansowa nie jest dobra.

  Przykładem jest TESCO nieukrywające, że wygaszanie poszczególnych obiektów to efekt zakazu.

  Zresztą, pomyście logicznie. Sieć handlowa otwiera placówki analizując swoje obroty, zyski, rentowność. Określa jaki poziom obrotów i zysku pozwala otwierać obiekty. Jeśli handel w Polsce przez 29 niemal lat swobodnie pracował od pn do n , to możnabyło liczyć na stałe obroty.

  Dodatkowo, galerie w większych miastach przyciągały ludzi z terenu nie tylko gmin ale i województwa. Teraz kilkadziesiąt niedziel rocznie jest z obrotem " 0 " a ludzie w soboty pracują i po prostu nie wybiorą się dajmy na to 50 km w jedną stronę, późną jesienią czy zimą, na wieczór w sobotę, aby poszwędać się po galeriach, prawda?

  Dlatego rośnie sprzedaż w sieci internetowych. Zakaz handlu to niestety wyraźny przykład tego do czego prowadzi prymat ideologii i taniej propagandy politycznej nad zdrowym rozsądkiem i racjonalnym myśleniem.

   

  Już raz to przerabialiśmy. W dwudziestoleciu międzywojennym rządy pułkowników sanacyjnych postawiły na konie w armii, bo pułkownicy w swoich majątkach te konie dla armii hodowali i mieli z tego hajs, a niekompetentny tetryk tysiąclecia z Wilna bez konta w banku i prawa jazdy bał się samochodów (ale pułkownicy wierzyli że jest nieomylny).

  I tym sposobem we wrześniu wojsko na kobyłach patatajało zamiast śmigać samochodami, mimo że przemysł był w stanie zmotoryzować armię.

  Tym się kończy tania partyjna propaganda, tym się kończy dyktat ideologii nad zdrowym rozsądkiem, tym się kończy dyktatura ciemniaków.

  Zatem, poczekajmy na koniec lata, poczekajmy na deszczową i lipną pogodowo jesień i zimę.

  Poczekajmy na zamknięcie przez sieci roku finansowego. wzrasta liczba kradzieży towarów w marketach, hurtowniach, magazynach itp.

  Zagraniczni inwestorzy wkalkulowują te straty, bo wynoszą niej niż by miały wynieść znaczące podwyżki.

  Wniosek z tego taki, że polska jest traktowana jak kraj 3 świata a inwestycje są powierzchowne, tymczasowe

  Żadna policja ani agencje ochraniarskie nie ogarną złodziejskich procederów, bo także są zdemoralizowane marnymi płacami i beznadziejnymi warunkami pracy

  Jedyna szansa to likwidacja państwa, podział na cywilizowaną część europejską, w której warunki pracy, życia i mentalność obywateli szybko się poprawi ( przy dobrej pensji, dobrej organizacji, sprawnym służbom porządkowym nie opłaca się leserować, jeździć po pijaku ani kraść ),

  oraz część wschodnią, katolicką, narodową, pod butem rosyjskim. Tam Polacy będą mogli nadal uprawiać narodowe sporty: obrzucać się guwnem, okradać wzajemnie, dyszeć nienawiścią do wszystkiego co lepsze i latać do kościola

  Wtedy się dowiemy - pracownicy tych sieci dowiedzą się jako pierwsi. Zakaz handlu odbije się na całej gospodarce,ale jeszcze ze2,3 miesiące.Pamietajmy ze handel ma podpisane umowy kontrakty na konkretne ilości towaru.Jesli spadnie ilość sprzedaży w dupe dostana tez dostawcy i hurtownicy .Realizujac kontrakt sieci będą wyrzucać albo utylizować nie sprzedany towar a to sa już koszty w plecy sieci,w rezultacie oszczednosci a potem ciecie pensji.Tak padla już niejedna firma.

   

   


  votre commentaire
 • Niech ten włoski hochsztapler z ECB dalej utrzymuje zerowe stopy procentowe i drenuje ludziom oszczędności inflacją . To samo u nas... durnie z RPP nic sobie nei robią z inflacji a mieszkania droższe co miesiąc. Wyłączyli ceny mieszkan z odczytów inflacji włączając czynsze i im inflacja nie przebija 2%. Przeciez to śmieszne. Ale czemu się dziwić w 2012 roku spółdzielnia zapronowała mi zakup mieszkania gdzie mieszkałem 60 m2 2 pokoje za 85 000e czyli jakieś 350 tys zł .Do tego w kredycie 450e miesiecznie na 16 lat . Wiec ma co sie dziwić ... Ktoś kto ma pieniądze jak fundusze inwestycyjne ma istny raj ... Jak dodać do tego wschodni berlin to nie ma co się dziwić.Przecież Stolicą swietego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego jest...Rzym. O co chodzi ? niezależny konsultant nauk społecznych twierdzi, że główną przyczyną wzrostu czynszów i cen nieruchomości nie są zagraniczni nabywcy, ale brak podaży nieruchomości w mieście, które każdego roku przyjmuje 40 000 nowych mieszkańców.  Według niego, drogą do rozwiązania problemu, jest wyeliminowanie niedoboru mieszkań w Berlinie poprzez budowę 25 000 nowych domów rocznie zamiast 15 000 budowanych obecnie.

  Barcelona miasta 2 większe nie wybrzydza...przecena zbudowanej na słowiańskich terenach niemieckiej stolicy...

   


  votre commentaire
 • Przy identycznych izolacja jak w dachu i ogrzewaniu podłogowym, więcej kWh tracimy do gruntu niż dachem. 

  Spotyka się projektantów nie znających podstaw fizyki i PN (PN-EN 13370) co projektują więcej izolacji w dachu niż od gruntu.  Stosowali w Polsce EPS, bo ich naczelny projektant, który już tam zresztą nie pracuje nie słyszał o zjawisku pełzania pod obciążeniem. Do obliczania płyty stosowali program w którym nie można było symulować odporu podłoża. Nie ma to dla nich znaczenia zresztą, bo gwarancja, trzeba przyznać dosyć długa obejmuje tylko płytę a nie podbudowę a do niej zalicza się izolacja pod płytą. Znowu gadasz jak połamany.

  Nawet, gdy nasypiemy na górce zupełnie suchy piach i gdy przykryjemy go uniemożliwiając parowanie, za klika dni będzie mokry. Jest susza, proszę Sobie pójść do lasu, czy na pole i przesunąć większe kamienie, pod nimi będzie wilgotny grunt.

  Podobny obraz

  EPS ma kulki nie pęcherzyki... no i 40 cm jest bezpieczniej.Bubel nie dopuszczany przepisami. Jest coś takiego jak współczynnik fRsi, wskaźnik pokazujący możliwość kondensacji w przegrodzie. W tym przykładzie będzie miał zbyt niską wartość więc projekt będzie niezgodny z przepisami.Ze względu na cenę to szkło lepiej odpuścić no chyba że koszty nie grają roli. U naszego zachodniego sąsiada szkło jest popularne bo jest tańsze i Niemcy inaczej podchodzą do budowy. Dla nich ważne jest aby do budowy wykorzystać surowce odnawialne więc temu dają szkło piankowe. Oni to mają inną ogólną kulturę. Niemiec nie kupi 2kg ziemniaków jeżeli zje tylko 1kg. Dla nich ważniejsze jest bezpieczeństwo i ekologia niż koszty. Jeżeli coś jest z źródeł odnawialnych to oni szukają sposobu na ich wykorzystanie. Więc jakby u nas był jakiś producent co robiłby  wentylacja Warszawa  z starych szklanych butelek czy słoików szkło piankowe i nie chciałby być pazerny to by to było znacznie tańsze więc można byłoby się na to skusić. Ale i tak wyszłoby to pewnie drożej niż piach w dziurę i styropian w płytę. Ale pod masywny dom jaki chcesz zrobić lepszy będzie XPS no chyba że pisząc styropian masz na myśli XPS (chociaż XPS styropianem nie jest) ale niewątpliwie masz nad czym myśleć. Kto Ci będzie budować?

  Co do tracenia z czasem parametrów... Weźmy nieporównywalnie szczelniejsza rzecz od EPS czy XPS jaką jest opona. Postawmy samochód na ponad na rok czy dwa. Powietrze z opony zejdzie z zapasu nie. 

  A w gruncie mamy poza naciskiem domu, jeszcze wodę. 

   


  votre commentaire