• niech mieskańcy Bogatyni sami sobie podziękują. wybory prezydenckie : Duda 51,03 Trzaskowski 48,97 Wybory parlamentarne też PiS na pierwszym miejscu - niestety dokładnych % nie zanm . Głosowali na zjednoczoną prawicę to teraz maj co chcieli. Po pierwsze to kłamstwo że to wina decyzji TSUE. To nasze głąby od 10 lat nie potrafią się z Czechami dogadać , a przez ostatnie 3 ogóle prawie z nimi nie gadali. Więc ci poszli do TSUE i mieli racje , zresztą nasi tak samo by zrobili jak by Czesi na nich od kilku lat lali. Zamiast zajmować się poprawą kontaktów z sąsiadami to głąby się kłopocą z każdym, a na w kraju po cichu dyktaturę wprowadzają więc ludzie obudzić się w końcu bo skończycie w głębokiej komunie połączonej z państwem Wtykańskim i wtedy dopiero będziecie piszczy jak trzydzieścine przyjdzie wam płacic i utrzymywać hochsztaplerów Rydzyków , Kaczorów itd. Taką wam knypel szykuje wspaniałą przyszłość. To gra polityczna , tak jak wiele lat temu Rosja kazała zamknąć wydobycie ropy w Karlinie bo to ich żyła ,tak teraz Czesi w porozumieniu z Niemcami powielają tą samą narrację . Za chwilę rusza gazociąg niemiecki ,Niemcy odpalą Czechom profity aby zablokować Polskę i biznes się kula.Trzezwo analizujac to UE ma o wiele wiecej do stracenia rezygnujac z Polski niz Polska rezygnujac z Unii. Bez Polski UE sie rozpadnie. Niemcy straca rynki zbytu na juz niezbyt konkurencyjne niemieckie towary. Wielu maluczkich ludzi z nieliczacych sie krajow (Belgia, Luxemburg, Holandia) nie bedzie moglobrylowac na forach miedzynarodowych. A Rosja tylko na to czeka. Wyrok TSUE to takia proba jak daleko mozna sie posunac w gnebieniu Polski. Nie dajcie sie!Cudze chwalicie swojego nie znacie. Polska technologia nie jest zacofana w porownaniu z Niemiecka, Francuska czy Wloska. Ostatnie 20 lat przestalem zamawiac produkty Siemensa i kilku innych mniejszych producentow z Niemiec bo byly daleko w tyle za amerykanskimi. ( dziedzina radioterapia).jakby bie patrzec unia nieźle sobie radzila bez polski wiec nie widze powodu dlaczego mialaby sobie nie poradzic w momencie polexitu. a tak namarginesie to najwiecej straca zwykli ludzie nie oanstwo, bo panstwo jesli nie dostanie pieniedzy z uni to wydoi maluczkich. A polacy i tak beda kupowac produkty i usługi w krajów UE bo mamy tak zacofana technologie wszystkiego ze dziwie sie ze wlasciwie używycie kola jest w polsce znane


  votre commentaire
 • Mieszkańcy Bogatyni obawiają się o swoją przyszłość. Decyzja o wstrzymaniu wydobycia w kopalni w Turowie, odbije się na ich sytuacji ekonomicznej. Bogatynianie za brak porozumienia ze stroną czeską winią rząd.Przecież TVN już podało informację, że tam działa 12 kopalni odkrywkowych. To znaczy: 6 Czeskich, 5 Niemieckich i 1 Polska.

  zakłady do zamknięcia

  To kopalnie Czeskie i Niemiecka nawadniają okolice w promieniu 5 km? Może to wypadało by sprawdzić i rozpropagować w krajach Unii Europejskiej ?,Zachowania totalnej opozycji wobec obecnie funduszu odbudowy dla Polski to totalny brak myślenia i zrozumienia potrzeb Polaków i racji stanu w państwie. Pokrętne słowa prezydenta Warszawy, Gdańska i klonu gomułkowskiego z PO są dowodem obłąkania i działania przeciw własnemu społeczeństwu. Dążenia totalnej opozycji doprowadziły w przeszłości do upadłości zakładów pracy, dużego bezrobocia i głodzenia. Powrót do tych symboli totalnej opozycji; głodowania dzieci, dużego bezrobocia i upadłości zakładów i UTRATY miejsc pracy nie jest nam potrzebny. PO i PSL dbała tylko o nadzwyczajną Kastę, a potrzeby całego społeczeństwa nie były ważne. To istna TARGOWICA. PO jest partią właścicieli Polski o komunistycznej proweniencji. Byli komuniści przejęli 80% majątku po PRL-u. Chronią swoje majątki przy pomocy tej partii. Zwłaszcza, że wzięli pod swoje skrzydła byłych sb-eków i reprezentują ich interesy. A więc PO to byli komuniści, a względnie ich zstępni. Dlatego też nie mają szans na rządzenie, bo jest ich po prostu mniej, niż tych Polaków, którzy u nich pracują. PIS zajął się właśnie tymi pracownikami najemnymi, którzy stracili na reformach komunistów takich, jak Balcerowicz, czy Miller.Dlaczego Czesi budują zakłady tuż przy graniowy Polską. Zanieczyszczenia lecą na teren Polski a Czesi mają czysto. Sprawdźcie mapy z przed lat. Prawie cała granica z Czechami zielona ale jak tylko w pobliżu zbudują zakłady to po Polskiej stronie lasy giną. I to Unii nie przeszkadza?!


  votre commentaire
 • Trzecia fala epidemii nie zmieniła terminu tegorocznych matur, choć takie rozwiązanie, ze względu na dużą liczbę zachorowań na COVID-19 sugerowali niektórzy politycy, rodzice i nauczyciele. https://klimatyzacjapolska.pl/pomiary-wentylacji/   Minister Edukacji i Nauki uciął jednak te spekulacje i zapowiedział, że egzaminy maturalne ruszą już po długim weekendzie majowym, 4 maja. Stwierdził, że nie ma najmniejszych podstaw ku temu, by matury przekładać.

  - Po to wybieraliśmy rząd, by zorganizował m.in. bezpieczny system edukacji. Jeśli po roku trwania pandemii, matury by się nie odbyły, byłby to skandal. Było naprawdę dużo czasu na to, by je odpowiednio przygotować i zorganizować w sposób bezpieczny..

  Lekarz przypomina, że środowisko medyczne mówiło o tym, że w odpowiednich warunkach matura może być zorganizowana. Mowa tu głównie o zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, noszeniu maseczek ochronnych czy dystansie.

  Jednocześnie jak przekazuje Sławomir Broniarz, nauczyciele są zaniepokojeni faktem, że nie wszyscy przyjęli dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19, a część z nich ma to zaplanowane właśnie w terminie  pomiary wentylacji   matur. Pedagodzy obawiają się, że ze względu na odczyny poszczepienne nie będą mogli stawić się w pracy.


  votre commentaire
 • Po to wybieraliśmy rząd, by zorganizował m.in. bezpieczny system edukacji. Jeśli po roku trwania pandemii, matury by się nie odbyły, byłby to skandal. Było naprawdę dużo czasu na to, by je odpowiednio przygotować i zorganizować w sposób bezpieczny W niedzielę 18 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby u 12 153 osób wykryto zakażenie koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 207 osób. Wygląda na to, że trzecia fala epidemii koronawirusa zaczyna w Polsce zwalniać.

  kolejne otwarcie

  Z dnia na dzień notujemy coraz mniejsze liczby nowych potwierdzonych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Mimo że liczba zgonów nadal jest na wysokim poziomie, a obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów spada w dość wolnym tempie, sytuacja powoli zaczyna się poprawiać. Być może dlatego rząd w ubiegłym tygodniu zdecydował o ponownym otworzeniu żłobków i przedszkoli. Zdalnie nadal będą się uczyć uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych oraz ci starsi. Jednak czy otworzenie tych placówek edukacyjnych w obliczu kilkunastu tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem dziennie to dobry pomysł?  Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, stwierdził w rozmowie że obawia się ponownego wzrostu zachorowań i kolejnego lockdownu dla żłobków i przedszkoli. Czy to możliwe? Zapytaliśmy o to eksperta.

  - Może tak być. Na pewno zamknięcie placówek oświatowych miało sens w kontekście epidemiologicznym, ale czy ich otwarcie znowu spowoduje wzrost zachorowań? Nie wiem. Ciężko mi to ocenić. Jeśli liczba potwierdzonych zakażeń spada, to warto utrzymać tę tendencję. Wiemy, że dzieci ze żłobków i przedszkoli chorują mniej, noszą mniejszy ładunek wirusa, przez co gorzej go transmitują, zrozumiałe jest więc, że zdecydowano o wznowieniu nauki stacjonarnej. Przy przestrzeganiu zasad sanitarno-epidemiologicznych, ryzyko zakażenia w tego typu placówkach jest niskie

  - Czy do nauki w szkole wrócą uczniowie klas 1-3? Można by przedsięwziąć takie ryzyko, jeśli szkoły byłyby dobrze do tego przygotowane. Tak zrobiono m.in. w Stanach Zjednoczonych. Czy jednak polska szkoła jest w tym zakresie bezpieczna? Raczej nie - dodaje. Tłumaczy, że w polskich placówkach brakuje możliwości prowadzenia lekcji z zachowaniem dystansu i przy założonych maseczkach.


  votre commentaire
 • Pierwsze wzmianki o tym, że rząd planuje budowę portu pojawiły się we wrześniu 2017 roku. Mówiło się, że wszyscy coraz więcej podróżują, a lotnisko Chopina w Warszawie jest za małe, by udźwignąć ruch. Pojawił się więc pomysł, aby zbudować węzeł, który łączyłby ruch lotniczy, kolejowy i drogowy.

  specustawa

  Miałby to być taki super-hub, który nie tylko obsłużyłby pasażerów z Polski, ale też z innych krajów, którym zamarzą się dalekie podróże. Ogromne przedsięwzięcie, które stworzy miejsca pracy, napędzi gospodarkę, rozwinie regiony i stanie się wizytówką rządu.W listopadzie 2017 przyjęto wstępny plan dotyczący budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego "Solidarność". W czerwcu 2018 roku prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę. Naturalne wydało się, aby port stanął gdzieś między Łodzią a Warszawą. Ówczesny pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild zarekomendował, by pierwsze łopaty wbito w Baranowie.

  - Z początku nikt nie brał tego na poważnie, bo takie deklaracje były już wcześniej. Jeszcze jak rządziła PO to chcieli  udrażnianie zlewu Warszawa  budować podobny port. Wtedy to się nazywało Centralny Port Lotniczy. Ta sama koncepcja. Tylko, że wtedy skończyło się na uśmiechach, a teraz to odżyło – mówi Stanisław Szlaga, sołtys wsi Stanisławów, która należy do gminy Baranów.

  W Stanisławowie mieszka od urodzenia, czyli od 1955 roku. Ma tu dom i gospodarstwo. Jak przyznaje, będzie mu żal to opuszczać, ale stara się nie popadać w rozpacz. Pan Stanisław należy do tych pragmatycznych, którzy w razie tarapatów szukają "planu B".


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique